Showing all 7 results

PODNOŚNIK NOŻYCOWY 3T MOBILNY 230V MT300E GRUBBER

9 500,00  brutto
Waga 620 kg
Producent

MELL PROFESSIONAL

Podnośnik jednokolumnowy 2,5T 400V automat mobilny QJY2.5-H-PRO

20 500,00  brutto
Waga 700 kg
Wymiary 200 × 170 × 170 cm
Producent

CASTEX

Podnośnik nożycowy mobilny 3T

8 450,00  brutto
Waga 660 kg

Podnośnik nożycowy 3T mobilny

7 800,00  brutto
Waga 490 kg
Producent

BEST PRODUCTS

Udźwig

3000 kg (3 t)

Podnośnik jednokolumnowy (wys.pod. 180cm)

11 500,00  brutto
Waga 770 kg
Producent

METZ

Udźwig

2500 kg (2,5 t)

Podnośniki mobilne

Istnieją podnośniki samochodowe mobilne oraz stacjonarne. Drugie z nich są instalowane do podłoża za pomocą kotew. Istnieje możliwość ukrycia ich w podłodze. Do głównych zalet podnośników mobilnych zaliczyć można wysoką mobilność oraz komfort pracy. Opierają się na kółkach, które umożliwiają wygodne przesuwanie ich z miejsca na miejsce w obrębie warsztatu. Podnośnik samochodowy mobilny może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Znajdzie on zastosowanie zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w przydomowym garażu. Podnośniki mobilne są lekkie, co dodatkowo ułatwia przenoszenie z miejsca na miejsce. Do ich zalet zaliczyć można również niską cenę. Co więcej, nie wymagają one dużej przestrzeni użytkowej, co sprawia, że zmieszczą się w każdym warsztacie. Jednym z rodzajów tego typu urządzeń jest podnośnik mobilny ramowy. Aby mieć pewność, że taki sprzęt posłuży nam przez długi czas, zaopatrzyć należy się w model od renomowanego producenta, wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów i posiadający stosowną gwarancję. Mamy podnośniki takich firm jak: GRUBBER, BEST PRODUCTS, czy METZ.

Podnośniki mobilne nożycowe – jakie są rodzaje?

Podnośniki nożycowe mobilne określane są niekiedy mianem dźwigników lub podestów nożycowych. Wyróżnia się 2 ich główne rodzaje: podprogowe oraz podposadzkowe. Główną zaletą podnośników nożycowych jest fakt, iż zajmują one bardzo mało miejsca, a co za tym idzie — znajdą zastosowanie nawet w warsztacie o ograniczonym metrażu. Takie podnośniki najczęściej wykorzystywane są w wulkanizacji, podczas sezonowej wymiany opon. Używa się je również do przeprowadzania drobnych prac mechanicznych takich, jak chociażby wymiana hamulców czy poszczególnych części zawieszenia. Tego typu podnośniki posiadają z góry określoną wysokość maksymalną. Pozwalają one na szybkie i bezpieczne uniesienie pojazdu, umożliwiając komfortowe wykonywanie prac na podzespołach, dostęp do których możliwy jest wyłącznie od strony podwozia.

Podnośniki mobilne – Podsumowanie:

Podnośniki mobilne to niezwykle praktyczne narzędzie dla warsztatów, które cenią sobie elastyczność i łatwość przemieszczania sprzętu. Sprawdzają się zarówno przy lekkich, jak i cięższych pojazdach, zapewniając wygodę i efektywność pracy. Jeśli szukasz innych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na podnośniki jednokolumnowe, które są idealne do mniejszych warsztatów, oraz podnośniki nożycowe diagnostyczne, które oferują precyzyjne pomiary. W przypadku pracy z cięższymi pojazdami doskonale sprawdzą się podnośniki do aut ciężarowych, a dla dodatkowej wszechstronności, warto rozważyć podnośniki hydrauliczne.