Podnośniki pneumatyczne do warsztatu

Podnośnik to urządzenie, który służy do unoszenia obiektów w osi pionowej. Jednym z jego rodzajów jest podnośnik warsztatowy pneumatyczny, który, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje napęd pneumatyczny. Jedną z cech charakterystycznych podnośników pneumatycznych samochodowych jest krótki czas podnoszenia pojazdu do wysokości pozwalającej na uniesienie kół czy całego pojazdu na wysokość, która umożliwi swobodny demontaż kół czy przeprowadzenie prac przy elementach układ hamulcowego i zawieszenia. Podnośniki pneumatyczne podnosić mogą się na wysokość wahającą się od 370 do 700 milimetrów. Dostępne są one w wersji stacjonarnej oraz mobilnej. Do zalet podnośników pneumatycznych do samochodu zaliczyć można wysoką stabilność i komfort pracy. Drugie z nich zajmują natomiast niewiele miejsca, można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce i znajdą zastosowanie zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w przydomowym garażu. Podnośniki pneumatyczne do samochodu zasilane są za pośrednictwem sprężonego powietrza, które napędza pneumatyczny siłownik zbudowany na zasadzie gumowej membrany. Ze względu na ich budowę, często określa się je również mianem podnośników bałwankowych lub poduszkowych. Podnośniki pneumatyczne dostępne są w wielu wersjach różniących się od siebie między innymi sposobem oraz wysokością unoszenia pojazdu. Udźwig takich urządzeń waha się od 2000 do 3500 kilogramów, co sprawia, że z ich pomocą podnośnik można zarówno samochody osobowe czy dostawcze, jak i pojazdy rolnicze oraz motocykle.

Podnośniki hydrauliczno — pneumatyczne

Podnośniki hydrauliczno — pneumatyczne przeznaczone są do przeprowadzania intensywnych prac w warsztacie samochodowym. Zasilane są one z wykorzystaniem sprężonego powietrza.

Podnośniki pneumatyczne płytowe

Podnośniki pneumatyczne płytowe określane są również mianem platformowych. Z ich pomocą możliwe staje się szybkie podniesienie pojazdu oraz wygodny demontaż i montaż kół.

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Pokaż kategorie
Filtruj wg. producenta
Filtruj wg. udźwigu
Podnośnik pneumatyczno-hydrauliczny JJ 200 (22000 kg)
Zamknij
Podnośnik PPS-5
Zamknij

Podnośnik PPS-5

5,600.00 brutto
Waga 400 kg
Producent

UNITROL

Udźwig

2000 kg (2 t)

Podnośnik płytowy do zabudowy 3,5T
Zamknij

Podnośnik płytowy do zabudowy 3,5T

9,225.00 brutto
Waga 500 kg
Producent

TIPTOPOL

Udźwig

3500 kg (3,5 t)

Podnośnik płytowy z najazdami 3,5T
Zamknij

Podnośnik płytowy z najazdami 3,5T

9,800.00 brutto
Waga 500 kg
Producent

TIPTOPOL

Udźwig

3500 kg (3,5 t)